tehran-ballbearings@gmail.com

تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی

کشور-سازنده-بلبرینگ

توجه : این مقاله به طور قطعی نمیتواند به شما کمک کند که بلبرینگ اصلی را از بلبرینگ تقلبی تشخیص دهید زیرا تشخیص معیارهای بلبرینگ اصل حاصل سال ها تجربه هایی مانند تجربه بصری، لامسه و خرید از منابع معتبر در داخل یا خارج از کشور می باشد. اما ما سعی می کنیم تا حدود زیادی در این مقاله این مشکل را برطرف کنیم.

یکی از مشکلات اصلی خریداران بلبرینگ مشخص شدن بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی می باشد که این موضوع خرید بلبرینگ را برای مشتری و فروش بلبرینگ را فروشنده سخت میکند زیرا در صورتی که فروشنده جنس اصلی داشته باشد قانع کردن خریدار آن هم بازار بلبرینگ ایران که متاسفانه تنوع جنس های تقلبی بسیار زیاد است، برای او مشکل است.

در کشور ایران با توجه به این موضوع که مشکلات تحریم وجود دارد مشتریان بلبرینگ می بایست قبل از خرید در صورت نیاز به بلبرینگ اصلی،اصالت کالا را تشخیص و تایید کنند و سپس اقدام به خرید کنند.

بسته بندی و شکل ظاهری آن

در مورد بسته بندی هر چقدر هم که تلاش شده باشد که در نوع و جنس بسته بندی بلبرینگ تقلبی به بلبرینگ اصلی نزدیک باشد ،همواره نشانه هایی برای تشخیص بلبرینگ غیر اصل وجود دارد. برای مثال ضخامت کارتون، جنس کارتون، رنگ های به کار رفته جعبه بلبرینگ تقلبی از کیفیت پایینی تری استفاده شده است.

نوع فونت و کیفیت نوشته حک شده بر روی بلبرینگ

هر کمپانی تولید کننده بلبرینگ برای خود استاندارهایی در نوع فونت و کیفیت نوشته ها به کار می برند. و اندازه و نوع فونت درج شده مهم است که از کیفیت و خوانایی خوبی بر خوردار باشد پس اگر نوشته های حک شده بر روی بلبرینگ خوانا و یا بی کیفیت بود و یا یکدست نباشد آنجاست که شما باید شک کنید که این بلبرینگ به احتمال زیاد تقلبی است.

کشور سازنده بلبرینگ

شرکت هایی مثل timken FAG SKF با توجه به شماره فنی و نوع استفاده بلبرینگ، بلبرینگ های خود را در کشور های مختلفی تولید می کنند. بطور مثال بلبرینگ Timken x-30306 در کشور فرانسه تولید می شود. (که عموما اینگونه است) و اگر شما بلبرینگ x-30306 خریداری کردید که بر روی آن ساخت کشور امریکا حک شده بود، (با اینکه اصالت برند تیمکن برای کشور امریکا می باشد) احتمال زیاد این بلبرینگ اصلی نمی باشد.

به شماره فنی روی بسته بندی و خود برای تشخیص بلبرینگ توجه کنید

هنگام خرید بلبرینگ حتما توجه فرمایید که شماره فنی درج شده روی بسته بندی با شماره فنی خود بلبرینگ یکسان باشد. به کاتالوگ بلبرینگ مراجعه کنید، کد های فنی کاتالوگ را با جعبه خود بلبرینگ مطابقت دهید. کد های موجود در کاتالوگ می بایست با شماره فنی خود بلبرینگ دقیقا یکی باشددر غیر صورت شما احتمال بلبرینگ را اشتباه خریداری کرده و یا بلبرینگ تقلبی می باشد.

قیمت بلبرینگ اصلی | قیمت بلبرینگ تقلبی

بهتر است در این مورد منطقی باشیم که قیمت بلبرینگ اصلی همواره از بلبرینگ تقلبی بیشتر می باشد اگر هنگام خرید بلبرینگ اصلی با قیمت کمتری نسبت به بازار برخورد داشتید یحتمل آن بلبرینگ غیر اصلی می باشد برای اطلاع از قیمت دلاری یک بلبرینگ میتوانید به سایت هایی مانند https://www.industrybuying.com ،https://www.ebay.com، مراجعه کنید.

متاسفانه عده ای از فروشنده های بلبرینگ برای برنده شدن پیش فاکتور های خود بلبرینگ تقلبی را هم قیمت بلبرینگ اصلی اعلام میکنند پس هنگام خرید دقت کنید از چه فروشنده و چه جنسی برای دستگاه خود تهیه میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه تهران بلبرینگ

بلبرینگ ژاپنی NSK

کمپانی NSK ژاپن اولین و یکی از بزرگترین تولید کننده بلبرینگ های مختلف در کشور ژاپن و قاره آسیا می باشد که علاوه قیمت های

ادامه مطلب

بلبرینگ SKF | خرید | قیمت

کمی درباره کمپانی SKF بدانیم شرکت اس کا اف یکی از معتبرترین و قدیمی ترین کمپانی های تولید کننده انواع بلبرینگ SKF، رولبرینگ،یاتاقان می باشد

ادامه مطلب
بلبرینگ پرایدMWH
بلبرینگ
elyas

خرید بلبرینگ MWH پژو 206

برند MWH در زمینه بلبرینگ های ماشینی به خصوص پزو 206 سال های زیادی است که در ایران فعالیت می کند. بلبرینگ MWH به عنوان

ادامه مطلب
بلبرینگ پژو-405-MWH
بلبرینگ
elyas

خرید بلبرینگ MWH پژو 405

بلبرینگ MWH – ام دبلیو اچ بیش از 15 سال است که در تولید بلبرینگ پژو 405 فعالیت دارد. یکی از اصلی ترین دلیل های

ادامه مطلب
خرید بلبرینگ پراید MWH
بلبرینگ
elyas

خرید بلبرینگ MWH پراید

بلبرینگ MWH – ام دبلیو اچ بیش از 15 سال است که در بازار ایران موجود است. یکی از اصلی ترین دلیل های پا برجا

ادامه مطلب