tehran-ballbearings@gmail.com

رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی به زبان انگلیسی Needle roller bearings نوعی برینگ استوانه ای شکل با غلتک های بلند و قطر کم می باشد که تنها قادر به تحمل کردن بارهای شعاعی است. قطر غلتک های سوزنی این نوع رولبرینگ در انتهای آن کم می شود و بخش پیشانی سوزنی تخت یا گرد است. جابجایی محوری توسط قفسه ها یا لبه های ماشینکاری شده توسط رینگ ها کنترل و هدایت می شود.

با توجه سطح مقطع کم رولبرینگ سوزنی، این نوع برینگ معمولا در تجهیزاتی که وزن کمی دارند و یا فضای شعاعی کمی وجود دارد از رولبرینگ سوزنی استفاده می شود.

اصولا رولبرینگ های سوزنی توانایی تحمل بار های بالا را داشته و عموما ضخامت های کمی دارند. این نوع برینگ میتواند دارای رینگ داخلی و یا بدون رینگ ساخته و استفاده شود.از رولبرینگ های سوزنی بدون رینگ داخلی معمولا برای کم کردن فضای اشغال شده استفاده میگردد.در مواردی که رولبرینگ سوزنی رینگ داخلی ندارد سخت صیقلی و کار شود.

در مواردی هم که ماشینکاری قسمت شفت از نظر اقتصادی به صرفه نباشد، از رولبرینگ هایی که دارای رینگ داخلی است استفاده می گردد. این نوع برینگ اجازه حرکت به شکل محوری شفت را داده و در انواع و سایز های مختلفی تولید می گردد.

در تمام رولبرینگ های سوزنی شکل سطح استوانه ای شکل به گونه ای طراحی و انتخاب شده تا جای ممکن از ایجار تنش در لبه ها جلوگیری به عمل آورد.

انواع رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی با قطر بیش از 19 میلیمتر دارای لبه در قسمت حلقه داخلی خود هستند که با حلقه بیرونی یکپارچه است و یا به صورت حلقه جا زده شده می باشد. رولبرینگ های سایز بزرگتر دارای لبه های به هم متصل و شیار سرتاسری و سوراخ روانکاری (گریس کاری) در قسمت حلقه خارجی قرار دارد. رولبرینگ های سوزنی به شکل زیر تولید می گردد:

1- رولبرینگ سوزنی تک ردیفه

2- رولبرینگ سوزنی دو ردیفه

رولبرینگ های سوزنی دو ردیفه

رولبرینگ های سوزنی دو ردیفه سری ساخت NA69 دارای شعاع به اندازه 55 میلیمتر و بیشتر می باشند. در حلقه بیرونی سه لبه به هم متصل دارند که برای هدایت و حرکت رول ها تعبیه شده است. در رولبرینگ های کاسه نمد دارند کاسه نمد ها عموما از جنس پلاستیک هستند و بطور استاندارد از نوعی گریس پایه جنس لیتیم استفاده میشود که این گریس خاصیت ضد زنگ زدگی بسیار خوبی دارد. طراحی این نوع بلبرینگ ها به گونه ای است که قادر به تحمل دما در محدوده 20- تا +100 درجه سانتیگراد می باشد.
حلقه داخلی رولبرینگ های دو ردیفه دارای کاسه نمد با اندازه یک میلیمتر از حلقه خارجی پهن تر است.این رولبرینگ ها مانند اکثر برینگ های دیگر دارای سوراخ روانکاری می باشند.

جنس قفسه یا حفاظ بلبرینگ

جنس قفسه ها معمولا به 2 شکل زیر می باشد.

1- فولاد

2- فیبر و یا فیبر کربن

پسوند ها و اصطلاحات متداول در رولبرینگ های سوزنی

پسوند های زیر در این سری از برینگ ها بسیار متداول است :
1- RS : یعنی کاسه نمد در یک طرف آن قرار دارد.
2- 2RS : در دو طرف آن کاسه نمد قرار دارد.
3- TN9 : قفسه از جنس فیبر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه تهران بلبرینگ

بلبرینگ ژاپنی NSK

کمپانی NSK ژاپن اولین و یکی از بزرگترین تولید کننده بلبرینگ های مختلف در کشور ژاپن و قاره آسیا می باشد که علاوه قیمت های

ادامه مطلب

بلبرینگ SKF | خرید | قیمت

کمی درباره کمپانی SKF بدانیم شرکت اس کا اف یکی از معتبرترین و قدیمی ترین کمپانی های تولید کننده انواع بلبرینگ SKF، رولبرینگ،یاتاقان می باشد

ادامه مطلب
بلبرینگ پرایدMWH
بلبرینگ
elyas

خرید بلبرینگ MWH پژو 206

برند MWH در زمینه بلبرینگ های ماشینی به خصوص پزو 206 سال های زیادی است که در ایران فعالیت می کند. بلبرینگ MWH به عنوان

ادامه مطلب
بلبرینگ پژو-405-MWH
بلبرینگ
elyas

خرید بلبرینگ MWH پژو 405

بلبرینگ MWH – ام دبلیو اچ بیش از 15 سال است که در تولید بلبرینگ پژو 405 فعالیت دارد. یکی از اصلی ترین دلیل های

ادامه مطلب
خرید بلبرینگ پراید MWH
بلبرینگ
elyas

خرید بلبرینگ MWH پراید

بلبرینگ MWH – ام دبلیو اچ بیش از 15 سال است که در بازار ایران موجود است. یکی از اصلی ترین دلیل های پا برجا

ادامه مطلب